Pro firmy

Náhradní plnění 

Zaměstnáváte-li více než 25 zaměstnanců, je Vaší povinností splnit povinný podíl 4 % v zaměstnávání OZP. Nesplňuje-li zaměstnavatel tuto povinnost, může situaci řešit zaplacením povinného odvodu (tzv. "invalidní daně"), nebo nákupem zboží či služeb u firem zaměstnávajících alespoň 50% osob se zdravotním omezením.  

Limit náhradního plnění pro rok 2018 - 2 911 419Kč

Novela zákona č. 435/2004 Sb. o zaměstnanosti, účinná od 1.1.2012, přinesla významné změny v oblasti náhradního plnění, jehož objem nebyl dosud limitován. Změny se týkají převážně poskytovatelů a zaměstnávání OZP, dotknou se však i odběratelů náhradního plnění.Hlavní změnou je nově stanovený limit pro náhradní plnění. Řádný poskytovatel náhradního plnění bude ve své nabídce služeb a výrobků omezen výší limitu. Zájemci o náhradní plnění si budou muset proto pospíšit s jeho zajištěním, nechtějí-li platit tzv. "invalidní daň" za povinný podíl zaměstnávání OZP.
Díky tomuto limitu bude kapacita poskytovatelů náhradního plnění pouze okolo 50% reálné poptávky, to bude důvodem raketového růstu cen a nutnosti strategie rychlého smluvního řešení! V praxi to tedy znamená, že čím dříve se budete věnovat náhradnímu plnění, tím lépe! Jinak bude nabídka vyčerpána a Vy budete muset odvést poplatky státu. Proto s náhradním plněním neváhejte!

Proč využít náhradního plnění od nás?

* Peníze nevyhodíte oknem. Získáte nejen náhradní plnění, nýbrž i služby a produkty pro Vaši společnost a splníte povinný podíl.
* Odpadnou Vám starosti s poskytováním zaměstnávání OZP, které byste jinak museli zaměstnat a najít pro ně pracovní uplatnění.
* Díky garanční smlouvě se nemusíte bát pokuty za přečerpání náhradního plnění odběratele.  

Uvedené hodnoty v tabulce mohou být mírně odlišné vzhledem k nárůstu průměrné měsíční mzdy v ČR. Přepočet vychází z předpokladu 22.896 Kč.  


Celý zákon najdete ZDE    

Čestné prohlášení pro rok 2018 ZDE